אטרקציות בברלין
הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

אטרקציות בברלין

עיר הבירה הגרמנית פרחה ושגשגה במיוחד מאז איחוד שתתי הגרמניות. המצב הכלכלי שהשתפר במדינה, ונהירה המונית של מהגרים מכל רחבי אירופה אליה, הפכו אותה למטרופולין שוקק חיים. העיר משלבת היסטוריה ארוכה, מבנים היסטוריים שונים, ומבנים מודרניים לרבות מוזיאונים, תאטראות ואין ספור אטרקציות שאפשר לראות בעיר במשך חודשים, מבלי לחזור על אותה אטרקציה פעמיים.

מטרופולין אירופאי במרחק קטן מישראל

טיסות לברלין הם זולות במיוחד עבור המטייל הישראלי, במיוחד לאור העובדה כי ניתן להשיג טיסות ישירות, או טיסות לואו קוסט במחירים אטרקטיביים לאורך כל השנה. מבלבד מלונות ניתן למצוא גם דירות מדהימות בברלין ולהתגורר בעיר כאילו אתם חיים בה. העיר כוללת גם חוויית קניות מיוחדת עם מרכזי קניות מהגדולים באירופה, אך הדבר שבאמת מושך ישראלים צעירים לעיר הוא העובדה כי חיי לילה בברלין ממשיכים עד שעות הבוקר.
 
אספנו עבורכם מגוון רחב של אטרקציות שכדאי לראות כאשר אתם מבקרים בעיר הנפלאה הזו. בין האטרקציות, כאשר הבטן מתחילה לקרקר, תוכלו לסעוד במגוון מסעדות מומלצות בברלין. אז לאן כדאי ללכת בעיר?

מוזיאונים בברלין

התרבות הגרמנית שהעצימה את חשיבות התרבות, אך גם איבדה יצירות אומנות חשובות במהלך מלחמת העולם השנייה, מציגה יצירות של מיטב האומנים מכל הדורות במוזיאונים בעיר. בברלין תוכלו למצוא מעל 200 מוזיאונים שונים, המרוכזים בשלושה מתחמים עיקריים בעיר. רובע מיט כולל את אי המוזיאון, רובע טירגנטן הנמצא בסמוך לככר פוסדאם כולל את מתחם פורום התרבות, וכן קיים אשכול מוזיאונים גדול ברובע דאהלם.
בעוד בישראל מקומות רבים סגורים בשבת, ובארה"ב בימי ראשון, במרבית אירופה יום החופש הוא יום ב', ובו לא תוכלו לבקר במוזאונים. לאחרונה המוזיאונים השונים התאגדו ומאפשרים רכישת כרטיס כניסה למשך שלושה ימים למעל 50 מתחמי מוזיאונים שונים, כאשר אם מחליטים לבקר בכל אחד מהם המחיר עומד על כ-5 יורו. ימי ראשון הראשונים בכל חודש הם ימי תרבות מיוחדים, הן תיירים והם מקומיות יכולים להינות מכניסה חינם לעשרות מוזיאונים.

אתרים היסטוריים

עבור המבקרים מישראל לאתרים ההיסטוריים יש חשיבות כואבת במיוחד. רבים מנכדיהם ניצולי השואה מגיעים לברלין עם רגשות מעורבים. המוזיאונים והאתרים  השונים המנציחים את התקופה הקשה בהיסטוריה היהודית, מהווים צוהר למה שעברו הדורות הקודמים במקום. המוזיאון היהודי בברלין על מצגות המולטימדיה והחפצים השונים מהתקופה היהודית, וכן בית הכנסת המרכזי פועמים על מיתרי הלב ומזכירים את שורשי מדינת ישראל כיום.
 
אין כמעט ביקור בברלין שאינו כולל ביקור במתחם הרייכסטאג שהיה מקום מושבו של הפרלמנט הגרמני (משהו כמו הכנסת שלנו בירושלים) עד שנשרף בשנת 1933. אתר נוסף הוא חומת ברלין. למרות שהחומה הופלה קיימים שרידים ממנה במקום, וביקור בשער ברדנבורג ממנו עברו תושבי העיר מצד אחד של החומה לצד השני, לרבות פסל אלת הניצחון, רומזים לנו על התהליכים שעברה גרמניה בעשורים האחרונים ועל ניצני תהליך הצטרפותה למדינות המערב הדמוקרטיות.

לסיכום ברלין היא מקום נפלא לחופשה הכוללת ביקור באתרי תרבות וחיי לילה סוערים. עשו מעט שיעורי בית, כי גם אם תבקרו בברלין למשך חודשים, עדיין לא תוכלו להספיק לראות את כל מה שיש לעיר המיוחדת הזו להציע.

שלח